Profil

Vi er en dameroklub der er startet i 1928 af 7 piger, de startede i “penalhuset”, et lille skur, som i dag er

blevet til en rigtig dejlig roklub, som er beliggende på Østerstrand lige neden for Sundhedshuset med en

dejlig udsigt ud over Lillebælt.

Adressen er Øster Voldgade 25.

tlf. eller mail til: Formand Mie Riis Christensen tlf. nr. 21838263 og E.mail:mieriisc@gmail.com 

eller til sekretær Annette Bonde Nielsen på tlf. nr. 50464101og email: annette.bonde@profibermail.dk

eller ring eller mail til en af de øvrige i bestyrelsen.

Det er Thorni Mortensen der har nøglerne i klubben og hende du skal henvende dig til, nøgle koster kr. 100,00 som skal betales til kassereren.

Bestyrelsen i Fredericia Dame Roklub FDR kirsten@fredericiadameroklub.dk
Formand Mie Riis Christensen mieriisc@gmail.com 21 83 82 63
Næstformand Susan Herlufsen luffe@post1.dknet.dk 61 79 30 17
Sekretær Annette Bonde Nielsen annette.bonde@profiber.dk 50 46 41 01
Kasserer Kirsten Schilling Ravn kirstenravn14@gmail.com 40 86 26 79
Bestyrelsesmedlem Margit Jørgensen margit7000@gmail.com 29 82 05 59
Husforvalter Thorni Mortensen tm@thorni.dk 40 99 49 91
Materialeforvalter Anni Kirkebyaki@fredericia-gym.dk 22 80 50 77
                                                        Uden for bestyrelsen
Rochef                        Lis Valentin Hansenlvhvalentin@gmail.com       26 16 94 47
Bestyrelsen for 60+
NavnE-mailTelefon
FormandLis Valentin Hansen  lvhvalentin@gmail.com26 16 94 47
NæsteformandAnnelise Honorétomme-pierre@mail.tele.dk40 77 92 07
KassererJytte Jensenjytjen@sol.dk20 10 44 71