Profil

Vi er en dameroklub der er startet i 1928 af 7 piger, de startede i “penalhuset”, et lille skur, som i dag er

blevet til en rigtig dejlig roklub, som er beliggende på Østerstrand lige neden for Sundhedshuset med

en dejlig udsigt ud over Lillebælt.

Adressen er Øster Voldgade 25.

tlf. eller mail til: Formand Mie Riis Christensen tlf. nr. 21838263 og E.mail:mieriisc@gmail.com 

eller til sekretær Annette Bonde Nielsen på tlf. nr. 50464101og email: annette.bonde@profibermail.dk

eller ring eller mail til en af de øvrige i bestyrelsen.

Det er Thorni Mortensen der har nøglerne i klubben og hende du skal henvende dig til,

nøgle koster kr. 200,00 som skal betales til kassereren.

Klubbens E.mail: kirsten@fredericiadameroklub.dk.

bestyrelsenNavnE.mailtelefon
FormandMie Riis Christensenmieriisc@gmail.com21 83 82 63
NæstformandSusan Herlufsens.herluften@hotmail61 79 30 17
Rochef og
materialeforvalter
Anni Kirkebyannikirkeby1956@gmail.com22 80 59 77
KassererKirsten Schilling Ravnkirstenravn14@gmail.com40 86 26 79
HusforvalterThorni Mortensentm@thorni.dk40 99 49 91
SekretærAnnette Bonde Nielsenanette.bonde@profibermail.dk50 46 41 01
BestyrelsesmedlemHelga Uldallhelgauldall@gmail.com40 21 85 65
Bestyrelsen for 60+NavnE-mailTelefon
FormandLis Valentin Hansen  lvhvalentin@gmail.com26 16 94 47
NæsteformandAnnelise Honorétomme-pierre@mail.tele.dk40 77 92 07
KassererJytte Jensenjytjen@sol.dk20 10 44 71